Powłoka EasyClean

Powierzchnia szkła pomimo wydaje się idealnie gładka posiada miliony mikroskopijnych nierówności. Z tego powodu szkło przyciąga i zatrzymuje wodę na swojej powierzchni. Pod wpływem wody hydrolizie ulegają znajdujące się w jego strukturze krzemiany, czego skutkiem jest powstawanie na jego powierzchni warstwy żelu krzemionkowego. Ponadto dochodzi do reakcji pomiędzy zawartymi w wodzie solami żelaza i manganu, a szkłem, co prowadzi do jego korozji. Skorodowana powierzchnia szkła nie dość, że jest bardzo trudna w utrzymaniu czystości to dodatkowo sprzyja rozmnażaniu się na jego powierzchni bakterii.

Dlatego wszystkie kabiny, drzwi prysznicowe oraz parawany nawannowe marki Radaway (z wyjątkiem serii Premium oraz Classic) posiadają szkło zabezpieczone powłoką ochronną EasyClean. Powłoka EasyClean to niewidoczna dla ludzkiego oka polimerowa warstwa ochronna nakładana na szkło po procesie hartowania. Ma ona właściwości hydrofobowe, dzięki czemu woda podczas kąpieli spływa swobodnie ograniczają do minimum powstawanie na szkle zacieków, które są głównym czynnikiem osadzania się kamienia. Zabezpieczona powierzchnia szkła nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą, dzięki czemu jego powierzchnia nie koroduje oraz osadzanie się wszelkich zanieczyszczeń i rozwój bakterii jest wielokrotnie mniejszy niż w przypadku szkła bez tej powłoki.

Powłoka EasyClean w procesie nanoszenia tworzy stałe połączenie z krzemem zawarty w strukturze szkła, stając się częścią powierzchni szkła. Dzięki temu stałemu połączeniu powłoka EasyClean ma charakter trwały i gwarantuje długotrwałą ochronę, czego nie oferują dostępne na rynku impregnaty do szkła. Raz na 6 miesięcy jednak zalecane jest stosowanie środka Glass Protector, który odświeża warstwę ochronną. Jest to wymagane, gdyż pod wpływem wody oraz środków myjących skuteczność działania powłoki stopniowa obniża się.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję