Baterie łazienkowe

Woda to nieodłączny element życia. Bez niej nie było by roślin, zwierząt, nie byłoby NAS. W ciągu wielu stuleci nauczyliśmy się wykorzystywać ją do produkcji żywności, energii czy też do utrzymania czystości. A czy wiesz, że woda zajmuje niemal 3/4 powierzchni Ziemi? Tak, to bardzo dużo, jednak nie więcej niż 1% nadaje się do spożycia. Może więc warto pomóc naturze w zaoszczędzeniu wody i wyposażyć swoją łazienkę w nowoczesną baterię łazienkową?


Obecnie na rynku z wyposażeniem do łazienek jest szeroki wybór produktów armatury łazienkowej, co sprawia że dobór odpowiedniej baterii do łazienki jest nie lada wyzwaniem. Jest ona jednak nieodłącznym elementem każdej łazienki, dlatego też powinna być nie tylko funkcjonalna, ale stanowić spójne wykończenie wnętrza. I tutaj rodzi się pytanie - jakiego rodzaju baterii łazienkowej potrzebujemy?


Spośród szerokiego wachlarza baterii łazienkowych możemy wyróżnić baterie montowane na brzegach wanny i umywalki, baterie wolnostojące oraz naścienne, które montuje się bezpośrednio w ścianie. Dzięki temu każdy może wybrać baterię według indywidualnych potrzeb i upodobań. Najpopularniejszym rozwiązaniem są baterie stojące, umieszczane bezpośrednio na krawędzi umywalki centralnie lub rogach. Umiejscowienie to charakteryzuje się prostotą i praktycznością. A co w momencie kiedy w Twojej umywalce nie ma otworu na baterię? Wtedy najlepszą opcją jest bateria umywalkowa ścienna. Jej montaż jest niezwykle prosty, a czyszczenie umywalki jest o wiele dokładniejsze, gdyż wszystkie krawędzie są łatwo dostępne.


Nie tylko baterie umywalkowe odznaczają się tak dużą różnorodnością formy czy stylistyki. Współczesne baterie wannowe również posiadają te cechy. Istnieje możliwość montowania ich na krawędzi wanny lub w ścianie. Dodatkowo posiadają automatyczny przełącznik, który szybko kieruje strumień wody do słuchawki prysznica. Baterie do łazienki Grohe mają zarówno klasyczne, jak i nowoczesne wykończenie. Razem z perlatorem napowietrzającym pozwalają cieszyć się oszczędnością wody, a innowacyjna ceramiczna głowica GROHE SilkMove® gwarantuje bezawaryjne i precyzyjne działanie.


Obok baterii do umywalek i wanien, na rynku można odnaleźć nowoczesne baterie prysznicowe oraz baterie bidetowe. Baterie do prysznica stanowią nieodłączny element każdej kabiny prysznicowej. Za sprawą przełącznika w łatwy sposób zmienia się kierunek przepływy wody z wylewki do słuchawki prysznica. W zależności od indywidualnych preferencji istnieje możliwość wyboru nowoczesnych baterii w oryginalnych geometrycznych kształtach bądź klasycznej armatury z dwoma kurkami. Coraz większą popularności cieszą się baterie prysznicowe termostatyczne i podtynkowe, które gwarantują bezpieczne i ekonomiczne korzystanie z prysznica. Dzięki specjalnym mechanizmom ograniczają zużycie wody, a także dostosowują jej temperaturę nawet przy skokach ciśnienia w rurach.

Jeżeli zaplanowałeś w swojej łazience bidet to o bardzo ważnym etapem projektu wymarzonej łazienki jest wybór idealnej baterii bidetowej. Na rynku można odnaleźć szeroką gamę baterii stojących oraz ściennych, które mają fabrycznie montowane instalacje ograniczające zużycie wody.


Baterie podtynkowe już od kilku lat stanowią standard wyposażenia łazienek, a sami producenci armatury łazienkowej szukają nowych rozwiązań, aby jeszcze bardziej wzbogać ich wygląd i funkcjonalność. Baterie te składają się z części podtynkowej oraz natynkowej. Rury i przyłącza są zamontowane pod rozetą, zaś ze ściany prysznica wystają jedynie słuchawka prysznica i system do regulacji wody. Takie rozwiązanie nie ingeruje w przestrzeń prysznica, co daje gwarancję swobody ruchów. Oprócz atrakcyjnego wyglądu i wygody użytkowania w bateriach podtynkowych stosuje się innowacyjne systemy natychmiastowego ustawiania żądanej wody czy blokady zapobiegające nadmiernemu wzrostowi temperatury wody.


Woda to życie, więc szanujmy ją poprzez ograniczanie jej zużycia. Dzięki bateriom do łazienki dostępnym w sklepie internetowym Avello.pl możesz wyposażyć swój dom w idealną baterię, zapewniając nie tylko niepowtarzalny wygląd Twojej łazience, ale także oszczędność i funkcjonalność na co dzień.

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję